facebook sociální síť

heureka recenze

Bungalov, anebo patrový domek?


Chcete-li stavět dům, měli byste vědět, jak bude vypadat jeho finální podoba. V každém případě není od věci podívat se třeba na některé vzorové stavby a až poté se rozhodnout pro ten či onen domek. Momentálně lze hovořit o dvou základních podobách domů, a to jsou patrové domky, anebo klasické bungalovy. Oba dva typy mají své klady a zápory, na které bychom se chtěli v následujícím textu podrobně zaměřit. Určitě tak zjistíte, že si budete muset nakonec sami vymodelovat dům, který bude přesně vyhovovat vašim představám.

Bungalov vyžaduje prostor

Přízemní domky jsou vynikající zejména v tom, že dokážou nabídnout komfortní bydlení s absencí jakýchkoli schodů. Budete tak žít přímo na rovině a vše bude fakticky bezbariérové. Na stáří tak nebudete muset v žádném případě myslet. Dostanete se pohodlně kamkoli dle vašich představ. Bungalov ale vyžaduje velkou porci prostoru. Pokud máte pouze malý pozemek, pak si musíte jasně nakreslit a rozvrhnout, jestli se vůbec na danou plochu takovýto domek vejde. Omezovat se v prostoru u bungalovu prostě a jednoduše není možné. I jeho stavba je rychlejší a komfortnější, takže i stavební dozor bude mít méně práce.

Na patro pouze v omezených podmínkách

Stavba patrového domu by se měla omezit pouze na pozemky, u nichž není možné hovořit o realizaci přízemního domku. Stavba na patro si vyžaduje o něco málo složitější technologický postup spojený hlavně s pochozím mezipatrem. Jinak se ale jedná o skvělé řešení pro každý domek, který má být úsporný a hlavně stojí na ploše, která parametrově bungalovu nemůže odpovídat.

Pozor na řadovky

Jestliže nemusíte, nevybírejte si pro bydlení řadové domy. Právě ty vám totiž mohou zajistit nekonečné hádky se sousedy. Technologicky a stavebně se jedná o mnohem méně náročnější stavby, nicméně zmiňovaná nevýhoda je opravdu velká. Již jen samotné stěny, přes které je možné slyšet všechny zvuky, vyvolávají na první pohled ne zrovna dobrý pocit.

S výběrem zajímavého bydlení poradí například magazín Náš dům.

Doprava zdarma

Objednejte si nábytek alespoň za 5 000Kč a nábytek vám dovezeme zcela zdarma!

Nábytek pro každého

Zakoupený nábytek Vám dovezeme kamkoliv po ČR a SK s možností montáže Vašeho nového nábytku.

Vrácení zboží do 45 dnů

Nesedí vám některá část zboží? Zboží můžete vrátit až do 45 dnů.