facebook sociální síť

heureka recenze

Proč je lepší postel z masivu?


Uvědomili jste si někdy, že prospíte celou třetinu života? Spánek je pro naše zdraví a pohodu jednou z nejpodstatnějších věcí. Zkusme se tedy zamyslet nad výběrem postele.

Nejdůležitějším předpokladem je, aby postel nepříjemně nevrzala, příjemně vypadala a hlavně neuvolňovala do vzduchu jedy. Podle starého čínského učení FENG SHUI by postel měla být dřevěná a vzdušná, což zaručuje optimální proudění energie a harmonie.

Nevhodné jsou postele uzavřené (s vestavěným úložným prostorem), které brání proudění vzduchu a odvádění vlhkosti z matrací (daří se tam pak plísním a roztočům). Proto jsou postele s úložným boxem hygienicky zcela nevhodné. Pokud potřebujete něco pod postel uložit, volte zásuvku. Postel nesmí sloužit jako sklad nepotřebných věcí, do zásuvek je vhodné ukládat pouze náhradní ložní prádlo, resp. ručníky.

Při rozhodování o barvě je nejvhodnější volit přírodní odstíny. Pokud máte představu o jiné barvě, je vhodné si vybrat bukové dřevo, které je možné přirozeně namořit na jinou dřevinu. Buk se považuje za chameleona mezi dřevem.

Při výběru postele je dobré si dát pozor na "úsporné" provedení, které se vyskytuje u některých výrobců. U výrobku uvádějí název "masivní", ale ze dřeva jsou pouze nohy nebo čelo. Běžně se setkáváme s tím, že bočnice nejsou z masivu, ale z dýhované dřevotřísky. Výplně čel bývají běžně dělané z překližky.

Z nejnovějších poznatků plyne nevhodnost dřevotřískového nábytku, protože se z něj uvolňuje karcinogenní a alergie způsobující formaldehyd. Proto se vyvarujte takovému nábytku hlavně v dětských pokojích !!!!!

K posteli je třeba vybrat pohodlné matrace a rošty. Na rozdíl od postele je třeba matrace jednou za čas vyměnit a v konečném důsledku tak matrace tvoří největší část z ceny postele. Pokud máte vyšší váhu, budete matraci měnit častěji než lidé s nižší hmotností.

Nejdražší matrace neznamená automaticky nejlepší spaní. Základem matrace je dobrá PUR pěna nebo kvalitní nekovové pružiny. Dokonce ani nejsou důležité ruzné léčebné druhy: antialergický, kokosová vrstva, paměťová vrstva, prodloužená záruka, latex, tloušťka 22 cm, aloe vera, .... nebo dokonce "k tomuto matraci musí být předpružený rošt, jinak vám nedáme záruku ".

Nejekonomičtějším rozhodnutím je koupit jednoduchý laťkový rošt a dobrý matraci bez "doplňků".

Je paradoxem, že lidé si do pokojů dají "šmejd" a přitom vůbec neušetří. Dřevotřískový nábytek nemá zdaleka takovou trvanlivost jako dřevěný. Jak dlouho potrvá, než se začne odlupovat hrana?

Přespat část života pohodlně, zdravě a v příjemném prostředí.

Doprava zdarma

Objednejte si nábytek alespoň za 5 000Kč a nábytek vám dovezeme zcela zdarma!

Nábytek pro každého

Zakoupený nábytek Vám dovezeme kamkoliv po ČR a SK s možností montáže Vašeho nového nábytku.

Vrácení zboží do 45 dnů

Nesedí vám některá část zboží? Zboží můžete vrátit až do 45 dnů.