facebook sociální síť

heureka recenze

Rozdíly mezi materiály


U produktů se můžete dočíst těchto výrazů, ale není tam již blíže popsáno, co znamenají tyto zkratky materiálů.

MDF (medium density fibreboard)
Desky s velmi jemnou homogenní strukturou (jemnější než dřevotříska), a hodí se tak skvěle na výrobu nábytku. Jedná se o přírodní materiál, neboť se vyrábí bez použití lepidel. Tato dřevovláknitá deska se dobře tvarově opracovává díky kompaktní struktuře. Vyhlazený profilovaný povrch MDF desky se povrchově upravuje: fóliováním (na desku se za tepla nalisuje PVC fólie) nebo lakováním (lze použít lesklý nebo matný lak). Největší uplatnění nacházejí MDF desky v kuchyních. Lze na nich docílit dřevěného vzhledu se strukturou. Oblíbené jsou u zákazníků, kteří chtějí tvarovaná dvířka, ale nechtějí platit vysokou cenu za masiv.

LTD - laminovaná dřevotřísková deska
Patří mezi materiál, který se v dnešní době hodně používá. Výroba probíhá laminováním dřevotřísky speciálním papírem, který se pak následně zaleje melaminovou pryskyřicí. Je možné ho vyrobit v mnoha dekórech. Nejpoužívanější tloušťkou lamina je 18 mm, slabší (okolo 10-12 mm) se používá jako dno šuplíků nebo zad skříní. LDT deska je omyvatelná a hygienicky odolná, patří mezi nejvhodnější materiály vhodné na korpusy kuchyňského a koupelnového nábytku.

DTD - dřevotříska s hrubší vnitřní strukturou
Pod tímto označením naleznete ten nejobyčenější materiál. Použít ji lze stejně jako MDF desky (jádro polepit dýhou nebo laminátem). Díky tomu vypadají dýhované desky jako dřevěné, ale uvnitř kvůli své hrubosti ji nelze lakovat barvou nebo použít potahovou PVC folii. Dřevotříska není odolná proti vlhkosti, deska nabobtná a po vyschnutí nezíská svůj vzhled zpět. Slouží jako základ konstrukce sedacích souprav.

Dýha
Je tenký plátek masivního dřeva. Nalepením na dřevotřísku nebo MDF desku vznikne materiál, který je levnější než masiv, a přitom tvarově stabilní. Povrch je nutné upravit transparentními laky nebo mořením.

Masiv
Masivní dřevo je a vždy bude nejžádanějším materiálem při výrobě nábytku. Je to z estetických, fyzikálních a mechanických vlastností. Pomocí masivního dřeva lze vytvořit v interiéru jedinečnou, příjemnou atmosféru. I když se dřevo používá k výrobě nábytku stovky let, neznamená to, že ze dřeva nemůžeme vyrobit moderní, svěží, nadčasový nábytek. Nábytek z masivu je zkrátka úžasná záležitost, dokonalý pro tvorbu osobitých designů, ekologický

+ nezatěžuje přírodní prostředí...
+ nejkvalitnější materiál

Doprava zdarma

Objednejte si nábytek alespoň za 5 000Kč a nábytek vám dovezeme zcela zdarma!

Nábytek pro každého

Zakoupený nábytek Vám dovezeme kamkoliv po ČR a SK s možností montáže Vašeho nového nábytku.

Vrácení zboží do 45 dnů

Nesedí vám některá část zboží? Zboží můžete vrátit až do 45 dnů.