facebook sociální síť

heureka recenze

Slovensko vymyslelo zázračnou komodu


Kdo by to do našich bratrů SLOVÁKŮ řekl! V budoucnu bude trendem multifunkční nábytek, myslí si architekti se Slovenska, kteří působí ve Vídni. Zkusili to a vyšlo to! Nyní se poptávky po futuristickým nábytku jen hrnou... Jejich posledním výtvorem na trhu je tzv. multifunkční komoda, která dokáže nahradit více než deset kusů nábytku. Z ní to neuvěřitelně, ale díky mechanismu... při kterém lze komodu rozložit na jiné části hojně užívaného nábytku v domácnosti ušetříte jak místo v pokoji tak i peníze.

"Jsem architekt žijící ve Vídni a jako obyvatel velkoměsta je i mým základním problémem nedostatek životního prostoru, drahý podnájem. V této spojitosti jsme navrhli a zrealizovali prototyp multifunkční komody, která by měla výrazně dopomoci ke zlepšení těchto problémů ve městech, "ozřejmil architekt Peter Frisch, která je spoluautorem nápadu, který ohromil zahraničí v roce 2015. Výsledkem je zajímavý kus nábytku.

Podle tvůrců komody je pro lidi žijící ve stísněných poměrech ideálním řešením multifunkční nábytek. Průměrný životní prostor pro jednu osobu představuje až pro 40 procent lidí jen více než 15 metrů čtverečních. "Cílem je dostat komodu do sériové výroby a zpřístupnit ji lidem, kterým by v domácnosti byla nápomocná," uvedli architekti.


"Inteligentní modul může nahradit více než deset kusů nábytku a několika jednoduchými pohyby se vždy přizpůsobí vašim požadavkům. Se svými skromnými rozměry v sobě skrývá stůl s nastavitelnou výškou a šířkou, využitelný nejrůznějšími způsoby, ať už jako bar na rychlé občerstvení, nebo plnohodnotný jídelní stůl pro dvě až čtyři osoby. Součástí celku jsou také čtyři integrované jídelní a dvě barové židle, "popsali tvůrci unikátní kus nábytku, který dokáže v bytě ušetřit až šest a půl metru čtverečního.

Doprava zdarma

Objednejte si nábytek alespoň za 5 000Kč a nábytek vám dovezeme zcela zdarma!

Nábytek pro každého

Zakoupený nábytek Vám dovezeme kamkoliv po ČR a SK s možností montáže Vašeho nového nábytku.

Vrácení zboží do 45 dnů

Nesedí vám některá část zboží? Zboží můžete vrátit až do 45 dnů.