facebook sociální síť

heureka recenze

Vrzající parkety! Jak na ně?


Začali jste rekonstruovat dům, nebo vás už nebaví poslouchat vrzající parkety? Častou otázkou je, zda by problém s vrzajícími parketami vyřešilo položení plovoucí podlahy na parkety. A co vlastně způsobuje samotné vrzání parket?

Nepříjemné vrzání může způsobit nerovný podklad. Nebo parkety dávají najevo, že se staré lepidlo již rozdrolilo. Ideální, v obou případech, by bylo parkety rozebrat, udělat rovný podklad nivelační stěrkou a po vyschnutí parkety nově nalepit. Je to velmi zdlouhavé, ale máte zaručeno, že vrzání zmizí.

Položit X nepoložit na parkety plovoucí podlahu?

Může se stát, že renovace starých parket bude finančně náročnější než položení nové plovoucí podlahy. Toto řešení je však možné pouze v případě, že jsou parkety rovné a pevně přichycené k podkladu. Jinak by nová podlaha pružinu a vytvářela dojem skutečně plovoucí. Na nerovném povrchu by také mohlo dojít k praskání spojů. Abyste tomu zabránili, museli byste pod plovoucí podlahu dát vyrovnávací podložku, například lisovanou Hobro hrubou 5 mm. Ale pozor, plovoucí podlaha sice dodá interiéru modernější ráz, ale pořád to bude jen levnější náhrada kvalitní dřevěné parketové klasiky.

Doprava zdarma

Objednejte si nábytek alespoň za 5 000Kč a nábytek vám dovezeme zcela zdarma!

Nábytek pro každého

Zakoupený nábytek Vám dovezeme kamkoliv po ČR a SK s možností montáže Vašeho nového nábytku.

Vrácení zboží do 45 dnů

Nesedí vám některá část zboží? Zboží můžete vrátit až do 45 dnů.