facebook sociální síť

heureka recenze

Vybíráme postel! Jak poznat kvalitní?


Určitě si chce každý z nás během noci dokonale odpočinout a zregenerovat ztracené síly na další den. Nepůjde to však bez ideální postele.

Kvalitní postel je základem plnohodnotného spánku. Nabídka je široká, a proto často nevíme, jak si vybrat tu správnou, designově krásnou a zároveň kvalitní postel. A to je to, co se dozvíte v tomto článku.

Zaměřte se zejména na odolné materiály postelí Stabilita a odolnost materiálů jsou nejdůležitějšími kritérii při koupi postele. Ovlivňují pohodlí při spánku či relaxu během dne, náchylnost na opotřebení a stejně životnost postele.

Berte ohled proto na takové materiály, které je poskytují na opravdu vysoké úrovni. Ne vždy je kov nebo masivní dřevo tím nejodolnějším materiálem. Vše závisí na tloušťce a šířky materiálu a samozřejmě od použitého kování na spoje postele.

Nikdy si však nekupujte dřevěnou postel, k jejíž výrobě byl použit materiál tenčí než 2,5 cm. Šířka boku postele nesmí být menší než 18 cm. Postel by jinak nedokázala dobře snášet zatížení a postupem času by začaly jednotlivé spoje vrzat a povolovat.


Kování = životnost... Navíc zvýší komfort z užívání postele
Čalouněná manželská postel Laurent - fotografie

Spoje a použité kování jsou dalším bodem, na který je třeba se zaměřit. Kvalitní spoje dokáží výrazně prodloužit životnost postele a zvýšit komfort při spánku. Pokud jsou opravdu pevné, tak i dřevotřísková postel svou kvalitou dokáže překonat masivní postel.

Upřednostňujte postele s prvotřídním kováním umožňujícím snadné dotažení (tzv. Velké excentry), které jsou zkombinovány spolu s kolíkovým spojem. Díky takovým kombinovaným spojům vaše postel nebude nikdy vrzat. Určitě nedoporučujeme postele, ve kterých se na spojích nacházejí levné plechové LKA či plastové trojúhelníky.


Nezapomínejte na správný rošt

Podstatné pro spokojený spánek je výběr roštu a jeho ukotvení o postel. Součástí většiny postelí není rošt a třeba ho dodatečně dokoupit.

Na kvalitních postelích je určitě vyřešen systém kotvení roštů. Systém kotvení roštů o postel používá jen mizivá část výrobců. Při výběru postele a roštu je třeba prodejce zeptat, jakým způsobem se rošt kotví o postel, nebo jak se spojuje s postelí. Ukotven rošt má své výhody. Je stabilní na posteli, nevrže a prodlužuje se mu životnost. Přejeme hodně štěstí při výběru té správné a zároveň kvalitní postele.

Doprava zdarma

Objednejte si nábytek alespoň za 5 000Kč a nábytek vám dovezeme zcela zdarma!

Nábytek pro každého

Zakoupený nábytek Vám dovezeme kamkoliv po ČR a SK s možností montáže Vašeho nového nábytku.

Vrácení zboží do 45 dnů

Nesedí vám některá část zboží? Zboží můžete vrátit až do 45 dnů.