Zobrazit výsledky
 

facebook sociální síť

heureka recenze

Seřadit:
Položek na stránce:
 
 
Strana 2 z 0
 
12
 
 
 
Strana 2 z 0
 
12
 
 
Jídelní stoly

Souhlasíte s námi, že Jídelní stoly jsou srdcem každé kuchyně? Kde jinde se jako rodina sejdete a společně povečeříte? Jídelní stoly vybírejte pečlivě a myslete na to, abyste se ke stolu vešli všichni a to i v případě, že vás navštíví příbuzenstvo. Klaďte důraz i na drobné detaily a nezapomeňte, že by měli jídelní židle ladit designem.

Velikost a tvar jídelního stolu

I když vám to přijde primitivní, je to jedna z nejčastějších otázek před objednáním kuchyňského stolu. Rozměr je individuální a nelze říci, jaký se do kterého domu hodí. Záleží v první řadě na prostoru jídelny a počtu strávníků. Výrobci vyrábí mnoho tvarů a vybrat si už není tak jednoduché, jako tomu bylo před několika lety. Oblíbené v českých domácností jsou jídelní stoly z masivu tvaru obdélník, protože jsou prostorově nenáročné a lze je přišoupnout ke zdi. Zato jídelní stoly kulaté nebo stoly oválné mají využití převážně jen při slavnostních událostech.

Počet osob má vliv

Rozměr jídelního stolu se odrazí od počtu stolujících osob a volného prostoru v místnosti. Ke správnému rozhodnutí velikosti stolu je dobré znát správnou vzdálenost mezi lokty sedících osob. Dalším důležitým faktorem je rozmístění židlí u stolu. Vezmete-li si stůl při šířce 90 centimetrů, poskytne vám i dostatečný prostor na svíčky či sváteční dekorace. Samozřejmě že vy bytě a jiných malých prostorech si nemůžete dovolit větší stůl, atak je potřeba počítat s minimálním prostorem pro jednoho člověka 60 x 40 centimetrů. Výška stolu by se měla pohybovat mezi 72 a 76 centimetry.

Dřevěný nebo skleněný stůl?

Zákazníci se běžně rozhodují mezi dvěma materiály: sklem a dřevem. Dřevěný stůl má svůj příběh, vůni, kresbu, barvu, je příjemný na dotek a snadno se udržuje. Masivní stoly se barví v mořidle a díky širokému spektru barev se hodí se takřka do jakéhokoliv interiéru. S kvalitním lakem se stane stůl velice odolný a nemění svou barvu. Chcete-li si připlatit za kvalitu, vyhledávejte úpravu dřeva voskováním, které dřevu zachová jeho nejpřirozenější strukturu, na druhou stranu však potřebuje šetrnější zacházení.

Moderní doma s sebou přinesla mi moderní materiál, kterým je sklo. V interiéru působí skleněný stůl vzdušně, lehce a nadčasově. Lze ho kombinovat s jakýmkoliv jiným materiálem, ale největší skvost působí s kovem či kamenem. Nemusíte se být nechtěného rozbití, protože v současnosti se používá materiál z bezpečnostního skla a ty mají větší odolnost proti nárazu.

 

Doprava zdarma

Objednejte si nábytek alespoň za 5 000Kč a nábytek vám dovezeme zcela zdarma!

Nábytek pro každého

Zakoupený nábytek Vám dovezeme kamkoliv po ČR a SK s možností montáže Vašeho nového nábytku.

Vrácení zboží do 45 dnů

Nesedí vám některá část zboží? Zboží můžete vrátit až do 45 dnů.