facebook sociální síť

heureka recenze

Magazín

Strana 1 z 2
 
12
 
 

Kouzlo kožených pohovek! V čem to je?

Kouzlo kožených pohovek je především v kvalitě. Tak jako v jiných oblastech, i při zpracování kůže technologie postupují mílovými kroky. Díky způsobu zpracování, broušení a barvení jsou dnes sedačky vyráběny z kůže odolné vůči prohýbání, nechtěnému zbroušení, poškrábání a také praskání už je výrazně omezeno.  Pokud kupujeme sedačku, určitě si na ní chceme užít dlouhé hodiny pohodlného odpočinku. Kožené pohovky na míru nabízejí ten nejvyšší komfort. Výjimečnou vlastností kůže je přizpůsobovat teplotu svému okolí. Chlad či teplo rozptýlí velmi rychle a proto se na kožené sedačce příjemně sedí zda je venku horký letní den nebo za oknem zuří sněhová bouře.  Dlhotrvácnosť. Kůže jako přírodní materiál vám dokáže své jedinečné funkční vlastnosti poskytovat dlouhá léta a proto nemusíte sedačku měnit tak často. Časem se kůže může sice přirozeně natáhnout, ale není to na škodu a navíc to podtrhuje přirozený a přírodní charakter tohoto materiálu.  Údržba. I tento aspekt patří bezpochyby k výhodám kožené sedačky. Při běžném používání byste se museli velmi snažit, aby se vám podařilo znečistit koženou sedačku takovým způsobem, který by nebylo možné jednoduše odstranit. Díky moderním technologiím dokonce ani zapálená cigareta nemusí znamenat pro koženou sedačku zásadní problém. Některé kožené sedačky mají i nadstandardní vlastnosti. Pokud se bude sedačka nacházet někde poblíž krbu, nebo  hrozí-li riziko kontaktu s cigaretou, doporučujeme vám zeptat se při výběru sedačky na její odolnost vůči ohni.  Na závěr lze jen podotknout, že kožená sedačka je určitě skvělá volba, která vám přinese komfort, pohodu a kvalitu na velmi dlouhou dobu.

Kouzlo kožených pohovek! V čem to je?

Vybíráme postel! Jak poznat kvalitní?

Určitě si chce každý z nás během noci dokonale odpočinout a zregenerovat ztracené síly na další den. Nepůjde to však bez ideální postele. Kvalitní postel je základem plnohodnotného spánku. Nabídka je široká, a proto často nevíme, jak si vybrat tu správnou, designově krásnou a zároveň kvalitní postel. A to je to, co se dozvíte v tomto článku. Zaměřte se zejména na odolné materiály postelí Stabilita a odolnost materiálů jsou nejdůležitějšími kritérii při koupi postele. Ovlivňují pohodlí při spánku či relaxu během dne, náchylnost na opotřebení a stejně životnost postele. Berte ohled proto na takové materiály, které je poskytují na opravdu vysoké úrovni. Ne vždy je kov nebo masivní dřevo tím nejodolnějším materiálem. Vše závisí na tloušťce a šířky materiálu a samozřejmě od použitého kování na spoje postele. Nikdy si však nekupujte dřevěnou postel, k jejíž výrobě byl použit materiál tenčí než 2,5 cm. Šířka boku postele nesmí být menší než 18 cm. Postel by jinak nedokázala dobře snášet zatížení a postupem času by začaly jednotlivé spoje vrzat a povolovat. Kování = životnost... Navíc zvýší komfort z užívání postele Spoje a použité kování jsou dalším bodem, na který je třeba se zaměřit. Kvalitní spoje dokáží výrazně prodloužit životnost postele a zvýšit komfort při spánku. Pokud jsou opravdu pevné, tak i dřevotřísková postel svou kvalitou dokáže překonat masivní postel. Upřednostňujte postele s prvotřídním kováním umožňujícím snadné dotažení (tzv. Velké excentry), které jsou zkombinovány spolu s kolíkovým spojem. Díky takovým kombinovaným spojům vaše postel nebude nikdy vrzat. Určitě nedoporučujeme postele, ve kterých se na spojích nacházejí levné plechové LKA či plastové trojúhelníky. Nezapomínejte na správný rošt Podstatné pro spokojený spánek je výběr roštu a jeho ukotvení o postel. Součástí většiny postelí není rošt a třeba ho dodatečně dokoupit. Na kvalitních postelích je určitě vyřešen systém kotvení roštů. Systém kotvení roštů o postel používá jen mizivá část výrobců. Při výběru postele a roštu je třeba prodejce zeptat, jakým způsobem se rošt kotví o postel, nebo jak se spojuje s postelí. Ukotven rošt má své výhody. Je stabilní na posteli, nevrže a prodlužuje se mu životnost. Přejeme hodně štěstí při výběru té správné a zároveň kvalitní postele.

Vybíráme postel! Jak poznat kvalitní?

Bungalov, anebo patrový domek?

Chcete-li stavět dům, měli byste vědět, jak bude vypadat jeho finální podoba. V každém případě není od věci podívat se třeba na některé vzorové stavby a až poté se rozhodnout pro ten či onen domek. Momentálně lze hovořit o dvou základních podobách domů, a to jsou patrové domky, anebo klasické bungalovy. Oba dva typy mají své klady a zápory, na které bychom se chtěli v následujícím textu podrobně zaměřit. Určitě tak zjistíte, že si budete muset nakonec sami vymodelovat dům, který bude přesně vyhovovat vašim představám. Bungalov vyžaduje prostorPřízemní domky jsou vynikající zejména v tom, že dokážou nabídnout komfortní bydlení s absencí jakýchkoli schodů. Budete tak žít přímo na rovině a vše bude fakticky bezbariérové. Na stáří tak nebudete muset v žádném případě myslet. Dostanete se pohodlně kamkoli dle vašich představ. Bungalov ale vyžaduje velkou porci prostoru. Pokud máte pouze malý pozemek, pak si musíte jasně nakreslit a rozvrhnout, jestli se vůbec na danou plochu takovýto domek vejde. Omezovat se v prostoru u bungalovu prostě a jednoduše není možné. I jeho stavba je rychlejší a komfortnější, takže i stavební dozor bude mít méně práce. Na patro pouze v omezených podmínkáchStavba patrového domu by se měla omezit pouze na pozemky, u nichž není možné hovořit o realizaci přízemního domku. Stavba na patro si vyžaduje o něco málo složitější technologický postup spojený hlavně s pochozím mezipatrem. Jinak se ale jedná o skvělé řešení pro každý domek, který má být úsporný a hlavně stojí na ploše, která parametrově bungalovu nemůže odpovídat. Pozor na řadovkyJestliže nemusíte, nevybírejte si pro bydlení řadové domy. Právě ty vám totiž mohou zajistit nekonečné hádky se sousedy. Technologicky a stavebně se jedná o mnohem méně náročnější stavby, nicméně zmiňovaná nevýhoda je opravdu velká. Již jen samotné stěny, přes které je možné slyšet všechny zvuky, vyvolávají na první pohled ne zrovna dobrý pocit.S výběrem zajímavého bydlení poradí například magazín Náš dům.

Bungalov, anebo patrový domek?

Životnost matrace ovlivní správně vybraný rošt

Věděli jste, že na rozdíl od matrace rošt představuje téměř doživotní výdrž? A také to, že výběrem správného roštu také můžete zajistit i delší funkčnost Vašeho matrace?Koupě roštu by měla předcházet výběru matrace. Neměli byste zapomenout ani na svou hmotnost. Rošty se vyrábějí s nosností kolem od 80 - 180 kg.Rošty jsou variabilní a dokážou se přizpůsobit individuálním požadavkům. Některé rošty je možné libovolně polohovat, polohovatelné rošty jsou vhodné zejména pro lidi trpící bolestmi zad. Rošt chrání Vaši postel proti vlhkosti, odvětrává matrace a zabraňuje tak tvorbě plísní. Flexibilní rošty jsou asi tou nejlepší volbou. Jsou vyrobeny z pružných lamel, které jsou vhodné do jakékoliv postele.Lištové rošty- vyrábějí se jako volné, kde jsou lišty nejčastěji spojeny textilním popruhem nebo jako pevné, kde jsou lišty upevněny v rámu.Lamelové rošty- výrazně podporují pružnou schopnost matrace. Klasické lamelové rošty mají 14-18 lamel, které jsou spojeny plastovými pouzdry.

Životnost matrace ovlivní správně vybraný rošt

Na co si dát pozor při výběru kuchyňské linky?

V kuchyni tráví čas každý z nás, dokonce i ti, kteří nevaří. I proto si při zařizování dejte záležet na výběru spotřebičů, hrnců, vybavení, ale hlavně kuchyňské linky. Nechat si ji vyrobit na míru nebo se raději poohlédnout po kvalitní kompletní sestavě? To je otázka, při které i Hamletova dilema "být či nebýt" má zcela jednoduché řešení. Díky těmto tipům a radám si však vyberete kuchyňskou linku, při níž bude pro vás vaření opět příjemně strávený čas. Čím začít?Za kvalitu se vyplatí připlatitVáš rozpočet rozhoduje o kvalitě vaší kuchyňské linky. Chcete ji na celý život? Za kvalitu se vyplatí připlatit, nebojte se rozpočet navýšit. A co by kvalitní kuchyňská linka měla mít? Pracovní deska z masivu je lepší volbou než dřevotříska. Proč? Má delší životnost, lépe snáší vlhkost a v bitvě estetické složky má také navrch. Nesmíte zapomenout ani na kvalitní keramický či nerezový dres a baterii s perlátorem, který vám pomůže snížit spotřebu vody. V případě, že máte netradiční řešení kuchyně, vyplatí se vám připlatit si za kuchyňskou linku na míru, která vám při instalaci ušetří několik šedivých vlasů.Zaměřte se na jednotný stylA co styl? Míchat styly je dnes v módě, ale při zařizování kuchyně si to dobře promyslete. Kompletní kuchyňské sestavy jsou často sladěné v tónu, což vám usnadní rozhodování. Myslete však na to, že kuchyňská linka může být investice na celý život. Vybírejte nadčasové řešení a barvy - bílá, šedá, neutrální či jemné pastelové tóny jsou vždy skvělou volbou. Máte kuchyň spojenou s obývákem? Tehdy musíte sladit kuchyňskou linku se zařízením obývacího pokoje - alespoň barevně. I v tomto případě oceníte neutrální odstíny, které osvěžíte bylinkami v květináčích či barevnými doplňky.Co nesmí v kuchyňské lince chybět?Na co ještě si musíte dát pozor při výběru kuchyňské linky? Určitě je to úložný prostor - i když jste limitován malou kuchyní, vždy si můžete nechat vyrobit linku na míru s dostatkem úložného prostoru. Neboť ten kuchyňský robot zda odšťavňovač se do zásuvky nevejdou. Nepodceňujte ani výběr lesklá / matná linka. Nechcete utírat otisky prstů a prach každý den? Sáhněte raději po šedé matné kuchyňské lince jako černé lesklé. A co otevřené poličky? Pokud máte hezké dózy na mouku či cukr, tento trend je pro vás jako stvořený.

Na co si dát pozor při výběru kuchyňské linky?

Slovensko vymyslelo zázračnou komodu

Kdo by to do našich bratrů SLOVÁKŮ řekl! V budoucnu bude trendem multifunkční nábytek, myslí si architekti se Slovenska, kteří působí ve Vídni. Zkusili to a vyšlo to! Nyní se poptávky po futuristickým nábytku jen hrnou... Jejich posledním výtvorem na trhu je tzv. multifunkční komoda, která dokáže nahradit více než deset kusů nábytku. Z ní to neuvěřitelně, ale díky mechanismu... při kterém lze komodu rozložit na jiné části hojně užívaného nábytku v domácnosti ušetříte jak místo v pokoji tak i peníze."Jsem architekt žijící ve Vídni a jako obyvatel velkoměsta je i mým základním problémem nedostatek životního prostoru, drahý podnájem. V této spojitosti jsme navrhli a zrealizovali prototyp multifunkční komody, která by měla výrazně dopomoci ke zlepšení těchto problémů ve městech, "ozřejmil architekt Peter Frisch, která je spoluautorem nápadu, který ohromil zahraničí v roce 2015. Výsledkem je zajímavý kus nábytku.Podle tvůrců komody je pro lidi žijící ve stísněných poměrech ideálním řešením multifunkční nábytek. Průměrný životní prostor pro jednu osobu představuje až pro 40 procent lidí jen více než 15 metrů čtverečních. "Cílem je dostat komodu do sériové výroby a zpřístupnit ji lidem, kterým by v domácnosti byla nápomocná," uvedli architekti."Inteligentní modul může nahradit více než deset kusů nábytku a několika jednoduchými pohyby se vždy přizpůsobí vašim požadavkům. Se svými skromnými rozměry v sobě skrývá stůl s nastavitelnou výškou a šířkou, využitelný nejrůznějšími způsoby, ať už jako bar na rychlé občerstvení, nebo plnohodnotný jídelní stůl pro dvě až čtyři osoby. Součástí celku jsou také čtyři integrované jídelní a dvě barové židle, "popsali tvůrci unikátní kus nábytku, který dokáže v bytě ušetřit až šest a půl metru čtverečního.

Slovensko vymyslelo zázračnou komodu

Podlaha do bytu! Jaká je nejlepší?

Rekonstruujete byt nebo dokonce kupujete nový? Chyťte šanci zařídit si vše podle svých představ za pačesy.  Vezměme to pěkně od podlahy, a to doslova. Prostředí svého bytu můžete velmi ovlivnit už tím, jakou si pro něj vyberete podlahu. Roli při výběru samozřejmě bude hrát otázka, do jaké místnosti je podlahová krytina určena a jakou péči její jste ochoten věnovat. Ohled byste měli brát i na to, zda si chcete do bytu instalovat podlahové topení, nebo zda chováte psa.PRAKTICKÁ DLAŽBAZ hlediska údržby je nejpraktičtějším řešením dlažba. Velmi snadno a rychle ji setřete teplou vodou s pár kapkami saponátu. Když se vám na ni něco rozlije, nemusíte lomit rukama, stačí mít po ruce hadr. Hodí se do koupelny a na WC, na chodby, ale i na terasy, balkony a do vstupní haly, případně do kuchyní do prostor kolem kuchyňské linky. Její dobrá tepelná vodivost ji předurčuje pro podlahy, do kterých se zabudovává topení. Snadná údržba Dobrá tepelná vodivost Studený dotek TvrdostLAMINÁTDobrá odolnost proti opotřebení a bezproblémová udržovatelnost, to jsou dvě významné vlastnosti hovořící ve prospěch laminátové podlahy. K tomu můžeme ještě přičíst příznivou cenu například ve srovnání s dřevěnými parketami a je jasné, proč jsou laminátové podlahy velkým favoritem například v kuchyních. S úklidem si netřeba lámat hlavu, stačí mít po ruce koště, vysavač nebo mop. Příjemná je možnost výběru různých odstínů a vzorů, oblíbená je například imitace právě zmiňovaných dřevěných parket. Dobře vedou teplo, takže jsou vhodné i pro podlahové topení. Snadná údržba Dobrá tepelná vodivost Antistatické, nehořlavé, odolné UV záření Snadno se pokládají Špatně tlumí nárazy a hluk Kratší životnost ve srovnání se dřevem Vzhled - obvykle jen imitace dřevaLINOLEUMNávrat do našich domácností zavítají také linolea. Zatímco ty staré jsme ještě nedávno vyhazovali, dnes už máme některé mnohem vyšší kvality. Jde zejména o nenáročné ekologičtější marmolea vyráběné ze 100% přírodních materiálů. Dobře zvukově a tepelně izoluje Snadno se udržuje Vhodné i pro alergiky Prakticky nezničitelné Působením UV záření může dojít ke změně odstínu Vysokou vlhkostí se může deformovatDŘEVODřevěná podlaha je ideální volbou vzhledem ke svým tepelným a izolačním vlastnostem a trvanlivosti. Dobře položená vydrží několik generací, je však třeba vzít v úvahu její podstatně vyšší finanční náročnost. Výhodou je také možnost penetrace a impregnace takové podlahy. Úvahy o dřevěných parketách však opusťte v případě, že nemáte chuť trávit hodiny jejich leštěním, zda máte psa s ostrými drápy. Dlouhá životnost Příjemný teplý dotek Tlumí nárazy a hluk Jsou pružné pro nohy při došlapu Mají přírodní vzhled Kladení je náročné Snadno se mechanicky poškodí Jsou náročné na údržbu Působením UV záření může dojít ke změně barvyKOREKKorek dnes mnoho lidí vyhledává kvůli jeho ekologickým a také tepelně - izolačním vlastnostem. Výhodou korkových podlah je jejich tvarová paměť, a to i při zatížení. Navíc je odolný proti vodě, protiskluzový a nehořlavý. Když ještě připočteme, že jde o antistatický materiál, který nenapadají roztoči, a tím pádem je vhodný i pro alergiky, máme v ruce téměř ideální podlahu, jejíž jedinou nevýhodou je barevná nestálost. Tepelno-izolační vlastnosti Antistatický Nehořlavý Odolný vodě Protiskluzový Tvarová paměť Barevná nestálostLITÉ PODLAHYLité betonové podlahy se hodí hlavně do míst s vysokou zátěží, například do garáží nebo dílen. Snadno se aplikují a tvoří hladkou a odolnou povrchovou vrstvu, která se bez problémů ošetřuje. Snadná údržba Vysoké zatížení Hodí se pouze do určitých prostor

Podlaha do bytu! Jaká je nejlepší?

Koupit matraci přes internet je výhodnější

Chtěli byste si koupit matraci přes internet, ale bojíte se? Věděli jste, že vhodnost matrace poznáte až spánkem na matraci po 3-4 dnech? Během nákupu v kamenné prodejně kvalitu spánku nevyčtete, všechny její vlastnosti se plně projeví až opravdovým vyzkoušením matrace přes noc. Jen sezení nebo 5-minutové poležení v obchodě nestačí. V čem je nákup přes eshop lepší, oproti běžným prodejnám? Například u nás můžete zboží zakoupené na internetu do 45 dnů vrátit, pokud Vám nebude vyhovovat. To Vám v běžné prodejně nenabídnou! Nákup přes internet má tedy ve srovnání s kamennými obchody mnohé výhody - možnost vrácení zboží do 45 dnů, výběr v klidu domova a bez nátlaku prodejce a všechny potřebné informace máte přehledně na jednom místě.Vyberte si u nás komfortní matrace a vyzkoušejte ji doma. Víme, že se jedná o investici, která Vás bude provázet pěkných pár let a proto je správný výběr důležitý. Podívejte se na co si dát při kupování matrace pozor a jak vybrat matraci, která odpovídá vašim požadavkům.

Koupit matraci přes internet je výhodnější

Rozdíly mezi materiály

U produktů se můžete dočíst těchto výrazů, ale není tam již blíže popsáno, co znamenají tyto zkratky materiálů.MDF (medium density fibreboard)Desky s velmi jemnou homogenní strukturou (jemnější než dřevotříska), a hodí se tak skvěle na výrobu nábytku. Jedná se o přírodní materiál, neboť se vyrábí bez použití lepidel. Tato dřevovláknitá deska se dobře tvarově opracovává díky kompaktní struktuře. Vyhlazený profilovaný povrch MDF desky se povrchově upravuje: fóliováním (na desku se za tepla nalisuje PVC fólie) nebo lakováním (lze použít lesklý nebo matný lak). Největší uplatnění nacházejí MDF desky v kuchyních. Lze na nich docílit dřevěného vzhledu se strukturou. Oblíbené jsou u zákazníků, kteří chtějí tvarovaná dvířka, ale nechtějí platit vysokou cenu za masiv.LTD - laminovaná dřevotřísková deskaPatří mezi materiál, který se v dnešní době hodně používá. Výroba probíhá laminováním dřevotřísky speciálním papírem, který se pak následně zaleje melaminovou pryskyřicí. Je možné ho vyrobit v mnoha dekórech. Nejpoužívanější tloušťkou lamina je 18 mm, slabší (okolo 10-12 mm) se používá jako dno šuplíků nebo zad skříní. LDT deska je omyvatelná a hygienicky odolná, patří mezi nejvhodnější materiály vhodné na korpusy kuchyňského a koupelnového nábytku.DTD - dřevotříska s hrubší vnitřní strukturouPod tímto označením naleznete ten nejobyčenější materiál. Použít ji lze stejně jako MDF desky (jádro polepit dýhou nebo laminátem). Díky tomu vypadají dýhované desky jako dřevěné, ale uvnitř kvůli své hrubosti ji nelze lakovat barvou nebo použít potahovou PVC folii. Dřevotříska není odolná proti vlhkosti, deska nabobtná a po vyschnutí nezíská svůj vzhled zpět. Slouží jako základ konstrukce sedacích souprav.DýhaJe tenký plátek masivního dřeva. Nalepením na dřevotřísku nebo MDF desku vznikne materiál, který je levnější než masiv, a přitom tvarově stabilní. Povrch je nutné upravit transparentními laky nebo mořením.MasivMasivní dřevo je a vždy bude nejžádanějším materiálem při výrobě nábytku. Je to z estetických, fyzikálních a mechanických vlastností. Pomocí masivního dřeva lze vytvořit v interiéru jedinečnou, příjemnou atmosféru. I když se dřevo používá k výrobě nábytku stovky let, neznamená to, že ze dřeva nemůžeme vyrobit moderní, svěží, nadčasový nábytek. Nábytek z masivu je zkrátka úžasná záležitost, dokonalý pro tvorbu osobitých designů, ekologický + nezatěžuje přírodní prostředí...+ nejkvalitnější materiál

Rozdíly mezi materiály

Vrzající parkety! Jak na ně?

Začali jste rekonstruovat dům, nebo vás už nebaví poslouchat vrzající parkety? Častou otázkou je, zda by problém s vrzajícími parketami vyřešilo položení plovoucí podlahy na parkety. A co vlastně způsobuje samotné vrzání parket? Nepříjemné vrzání může způsobit nerovný podklad. Nebo parkety dávají najevo, že se staré lepidlo již rozdrolilo. Ideální, v obou případech, by bylo parkety rozebrat, udělat rovný podklad nivelační stěrkou a po vyschnutí parkety nově nalepit. Je to velmi zdlouhavé, ale máte zaručeno, že vrzání zmizí.Položit X nepoložit na parkety plovoucí podlahu?Může se stát, že renovace starých parket bude finančně náročnější než položení nové plovoucí podlahy. Toto řešení je však možné pouze v případě, že jsou parkety rovné a pevně přichycené k podkladu. Jinak by nová podlaha pružinu a vytvářela dojem skutečně plovoucí. Na nerovném povrchu by také mohlo dojít k praskání spojů. Abyste tomu zabránili, museli byste pod plovoucí podlahu dát vyrovnávací podložku, například lisovanou Hobro hrubou 5 mm. Ale pozor, plovoucí podlaha sice dodá interiéru modernější ráz, ale pořád to bude jen levnější náhrada kvalitní dřevěné parketové klasiky.

Vrzající parkety! Jak na ně?

Proč je lepší postel z masivu?

Uvědomili jste si někdy, že prospíte celou třetinu života? Spánek je pro naše zdraví a pohodu jednou z nejpodstatnějších věcí. Zkusme se tedy zamyslet nad výběrem postele.Nejdůležitějším předpokladem je, aby postel nepříjemně nevrzala, příjemně vypadala a hlavně neuvolňovala do vzduchu jedy. Podle starého čínského učení FENG SHUI by postel měla být dřevěná a vzdušná, což zaručuje optimální proudění energie a harmonie.Nevhodné jsou postele uzavřené (s vestavěným úložným prostorem), které brání proudění vzduchu a odvádění vlhkosti z matrací (daří se tam pak plísním a roztočům). Proto jsou postele s úložným boxem hygienicky zcela nevhodné. Pokud potřebujete něco pod postel uložit, volte zásuvku. Postel nesmí sloužit jako sklad nepotřebných věcí, do zásuvek je vhodné ukládat pouze náhradní ložní prádlo, resp. ručníky.Při rozhodování o barvě je nejvhodnější volit přírodní odstíny. Pokud máte představu o jiné barvě, je vhodné si vybrat bukové dřevo, které je možné přirozeně namořit na jinou dřevinu. Buk se považuje za chameleona mezi dřevem.Při výběru postele je dobré si dát pozor na "úsporné" provedení, které se vyskytuje u některých výrobců. U výrobku uvádějí název "masivní", ale ze dřeva jsou pouze nohy nebo čelo. Běžně se setkáváme s tím, že bočnice nejsou z masivu, ale z dýhované dřevotřísky. Výplně čel bývají běžně dělané z překližky.Z nejnovějších poznatků plyne nevhodnost dřevotřískového nábytku, protože se z něj uvolňuje karcinogenní a alergie způsobující formaldehyd. Proto se vyvarujte takovému nábytku hlavně v dětských pokojích !!!!!K posteli je třeba vybrat pohodlné matrace a rošty. Na rozdíl od postele je třeba matrace jednou za čas vyměnit a v konečném důsledku tak matrace tvoří největší část z ceny postele. Pokud máte vyšší váhu, budete matraci měnit častěji než lidé s nižší hmotností.Nejdražší matrace neznamená automaticky nejlepší spaní. Základem matrace je dobrá PUR pěna nebo kvalitní nekovové pružiny. Dokonce ani nejsou důležité ruzné léčebné druhy: antialergický, kokosová vrstva, paměťová vrstva, prodloužená záruka, latex, tloušťka 22 cm, aloe vera, .... nebo dokonce "k tomuto matraci musí být předpružený rošt, jinak vám nedáme záruku ".Nejekonomičtějším rozhodnutím je koupit jednoduchý laťkový rošt a dobrý matraci bez "doplňků".Je paradoxem, že lidé si do pokojů dají "šmejd" a přitom vůbec neušetří. Dřevotřískový nábytek nemá zdaleka takovou trvanlivost jako dřevěný. Jak dlouho potrvá, než se začne odlupovat hrana?Přespat část života pohodlně, zdravě a v příjemném prostředí.

Proč je lepší postel z masivu?

Jak vybrat novou skříň?

Pokud by měla skříň sloužit pouze k odkládání oděvu, je třeba zvážit zda potřebujeme police, věšákovou tyč případně jejich kombinaci. V případě, že by skříň měla sloužit jako jediný nábytek na odkládání oblečení, je vhodné zvolit kombinaci polic a šatních tyčí.Při policích je dobře si představit, kolik věci budeme mít složených vedle sebe. Je to z toho důvodu, aby se vnitřní prostor skříně co nejefektivněji využil a nezbylo žádné prázdné místo. Výhodou polic je, že se do nich vejde spousta oblečení. Nevýhodou však je, že se oblečení dříve pokrčí.Chcete, aby Vám oblečení vydrželo déle nepokrčené? Zvolte si skříň s tyčí. Tyče mohou být umístění buď rovnoběžně se zadní stranou skříně nebo kolmo na ni. Při kolmých tyčích je lepší, když se tyče dají vysunout. Lépe se tak manipuluje s oblečením. Standardně mohou tyče sloužit na odkládání dlouhého oblečení (šaty, kabáty), tehdy je tyč umístěna vysoko, nebo na zavěšení krátkého oblečení (trička, košile), zde je tyč umístěna níže nebo jsou dvě nad sebou.Táto skříň má rozdělený úložný prostor na dvě části. V jedné je tyč na košile a v druhé části jsou 4 police. Součástí skříní mohou být i zásuvky, které jsou vhodné pro odkládání drobného oblečení jako je spodní prádlo či ponožky.

Jak vybrat novou skříň?
 
Strana 1 z 2
 
12
 
 
 

Doprava zdarma

Objednejte si nábytek alespoň za 5 000Kč a nábytek vám dovezeme zcela zdarma!

Nábytek pro každého

Zakoupený nábytek Vám dovezeme kamkoliv po ČR a SK s možností montáže Vašeho nového nábytku.

Vrácení zboží do 45 dnů

Nesedí vám některá část zboží? Zboží můžete vrátit až do 45 dnů.